Poplujte s námi hlubokými vodami řeky Berounky...

Article Image

Pod majestátným hradem Karlštejnem protéká ve vší tichosti malebná řeka Berounka, které je obecně považována za jednu z nejkrásnějších řek v České republice. Její zajímavostí je bezesporu fakt, že nikde nepramení. Vzniká soutokem 4 řek – Mže, Radbuzy, Úhlavy a Úslavy, přičemž za začátek je považován soutok Mže s Radbuzou v Plzni. I samotné pojmenování patří do historie poměrně blízké - až do roku 1910 se řeka v celém toku jmenovala Mže.

Řeka Berounka nikdy nebyla splavná pro motorové lodě. Vyjma nepodstatného krátkého úseku při soutoku s Vltavou, který v osmdesátých létech minulého století využívala nákladní plavidla s pískem, jsou naše výletní čluny Vilda I., Vilda III. a Oskar prvními motorovými loděmi, které začaly v roce 2014 brázdit hladinu tohoto krásného toku. O rok později se přidala převozní a výletní loď Kazi v Černošicích, čímž je výčet motorových lodí na Berounce úplný. Přijďte obdivovat krásy chráněné krajinné oblasti Český kras z paluby lodě. Provezeme vás překrásným úsekem od centrálního parkoviště přes most až k jezu a zpět.

  • Mapa výletní plavby zde
  • Délka plavby 20 - 30 minut
  • ZOO park s velbloudy viditelný z řeky
  • Netradiční pohledy, atraktivní prostředí
  • V případě zájmu zajistíme mezipřistání (výstup / nástup) i v kempu nad mostem nebo u hotelu Mlýn pobílž jezu

Předprodej lodních lístků v obchůdku mezi restaurací U Elišky a hlavní silnicí na okraji centrálního parkoviště. Lodě kotví u mola umístěného ihned pod restaurací, kam vás navedou naše kapitánky a kapitáni. Kromě plaveb dle jízdního řádu je možné zajistit mimořádné plavby pro organizované skupiny i jednotlivce.

  1. V provozu v červenci a srpnu, vždy ve středu a sobotu
  2. V případě velkého zájmu plujeme i po 18. hodině
  3. Atrakce pro malé i velké

Okuste pocity mořeplavců v samém srdci Čech...
Přidejte si Karlštejnskou plavební na Facebook   Přidejte si Karlštejnskou plavební na Facebook

Ceny, jízdní řád

Líbila se vám plavba po Berounce? Což takhle vyzkoušet netradiční oslavy na lodích nebo pronájem výletní lodě v Praze?Article Image

Pravidelné plavby vyrážejí na svojí pouť v pravidelném intervalu 30 minut. Ceny za svezení jsou dostupné opravdu každému. Plné jízdné pro dospělého činí 120,- Kč, jízdné pro dítě od 3 do 16 let 70,- Kč a děti do 3 let věku svezeme zdarma.

Pojďte s námi projet Karlštejn s lodí - v červenci a srpnu každou středu a sobotu!

Již pátým rokem jsme tu pro Vás :)Kapitánské kurzy Lodní školy - www.lodniskola.cz